FAQ

Pytania dotyczące współpracy i ofert

Dlaczego mogę wysłać zapytanie tylko do trzech brokerów?

Każde zapytanie o udzielenie kredytu / pożyczki wiąże się z obniżeniem scoringu w BIK. Jednorazowo można złożyć zapytanie do 3 różnych banków, każde zapytanie powyżej kończy się automatyczną odmową.

Jaki jest okres oczekiwania na odpowiedź od brokera?

Zależy nam na Państwa zadowoleniu, dlatego współpracujący z nami brokerzy kontaktują się z Państwem niezwłocznie po przygotowaniu najlepszej dla Państwa oferty.

Mam zły BIK czy mam szansę na pożyczkę?

Wszystko zależy od rodzaju kredytu, jego kwoty oraz ilości rat. Większość banków przy udzielaniu decyzji kredytowej bierze pod uwagę zarówno BIK, jak i KRD, dlatego wyślij zapytanie – udzielimy Ci więcej informacji.

Pytania dotyczące serwisu

Czy pobieracie opłaty za doradztwo?

Serwis www.kredyt.info nie pobiera opłaty za udzielenie informacji.Informacje na temat opłat brokerskich znajdują się w profilach poszczególnych brokerów.

Skąd mogę mieć pewność, że otrzymam tylko najlepsze oferty na rynku?

Ponieważ współpracujemy z wieloma bankami i brokerami jesteśmy w stanie negocjować warunki współpracy w taki sposób, by nasi klienci byli zadowoleni. Zapoznaj się z naszymi możliwościami składając zapytanie.

Z jakimi bankami współpracujecie?

Nasi brokerzy mają w swoich portfelach ponad 100 banków i instytucji zajmujących się udzielaniem pożyczek i kredytów.

Co to jest kredyt.info?

Kredyt.info jest to portal skupiający firmy pośrednictwa kredytowego, który umożliwia osobie potrzebującej wsparcia finansowego wyboru najkorzystniejszego rozwiązania.

Pojęcia

Co to jest zdolność kredytowa i jak ją wyliczyć?

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu z odsetkami i opłatami w przewidywanym umową czasie. Na zdolność kredytową wpływ ma wiele czynników, m.in. dochód osoby ubiegającej się o pożyczkę, czy suma miesięcznych kosztów życia. Dodatkowo pod uwagę banki biorą tzw. „credit scoring”, czyli analizę punktową osoby ubiegającej się o pożyczkę. Analiza ta bierze pod uwagę takie czynniki, jak wiek, płeć, stan rodzinny, sytuację majątkową, wykształcenie, zatrudnienie, zawód wykonywany, osiągane dochody.

Co to jest RRSO?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli koszt całkowity kredytu, jaki ponosi kredytobiorca. Prócz oprocentowania uwzględnia jeszcze prowizje, ubezpieczenia i inne opłaty, które wliczone są do spłacanych co miesiąc rat.

Co to jest KRD?

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA jest ogólnopolskim rejestrem udostępniającym informacje gospodarcze. Celem tego rejestru jest tworzenie ogólnopolskiego systemu wymiany informacji o rzetelnych i niesolidnych konsumentach i podmiotach gospodarczych.

Czym jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to instytucja powołana w 1997 r. w celu gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji o aktualnych zobowiązaniach oraz historii kredytowej osób fizycznych oraz firm i instytucji.

Dział techniczny

Jestem pośrednikiem kredytowym, jak mogę dołączyć do Kredyt.info?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie, zamieść podstawowe dane firmy logo i poszerz swoją bazę klientów. Umieszczenie firmy do naszego katalogu jest darmowy.

Jak korzystać z katalogu firm?

Do przeglądania strony oraz listy pośredników kredytowych nie jest wymagane logowanie, natomiast jeśli chcesz uzyskać najkorzystniejszą ofertę kredytu lub otrzymać propozycje najlepszych według nas firm pośrednictwa kredytowego wystarczy zalogować się za pomocą Facebook lub Google . Wpisz odpowiednie parametry kredytu i lokalizacji, następnie na podstawie tych danych dobierzemy firmy, które spełniają Twoje oczekiwania.