Poznaj zalety kart kredytowych!

Do nie dawna istniało wiele, nie do końca prawdziwych stereotypów dotyczących kart kredytowych. Nie można się jednak temu dziwić, bowiem większość z nas znała je z amerykańskich filmów, gdzie znajdowały się one w posiadaniu milionerów, którzy byli zdolni do beztroskiego wydawania ogromnej ilości pieniędzy. Jednak w dzisiejszych czasach każdy przeciętny człowiek jest w stanie pozwolić sobie na ich posiadanie, czemu towarzyszy cała masa licznych korzyści.

Właściwy wybór

Chęć skorzystania z tego ‘udogodnienia’ wiąże się niewątpliwie z wyborem odpowiedniej oferty. Na co zwrócić szczególnie uwagę? Pierwszym z wyznaczników jest koszt wydania i użytkowania karty. Ze względu na fakt, że instytucje finansowe niemalże prześcigają się w oferowaniu coraz to korzystniejszych dla klienta usług, to w niektórych wypadkach są one skłonne do zrezygnowania z pobierania tych opłat. Następnym kryterium wyboru kart jest wysokość oprocentowania – należy zwrócić uwagę, aby było ono możliwie jak najniższe. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest tzw. grance period. Jest to okres bezodsetkowy trwający najczęściej 51 dni, podczas którego instytucje nie obciążają odsetkami pobranego zadłużenia. Warto więc pamiętać, aby był on jak najdłuższy.

Ale dlaczego?

Jest to nowoczesny instrument płatniczy, którego można używać praktycznie wszędzie, co daje bardzo dużą swobodę. Dodatkowo, w czasie chwilowego braku środków finansowych – dostęp do łatwego, wygodnego oraz odnawialnego kredytu dla konsumentów. To wygodne narzędzie płatnicze, które zapewnia całodobowy dostęp do gotówki. Co więcej, spłacanie zadłużenia może być rozłożone w czasie, a niespodziewane wydatki nie muszą nas stawiać w kłopotliwej sytuacji. Dzięki posiadaniu karty kredytowej mamy możliwość zapłaty za usługi czy produkty, których zakupu nie planowaliśmy w naszym budżecie.

Bezpieczeństwo?

Niewątpliwie tak! Karty kredytowe są całkowicie sprawdzone i pewne. Świadczy o tym zarówno potwierdzenie każdej transakcji, jak i ograniczenie odpowiedzialności użytkownika. Nie musisz nosić z sobą dużej ilości gotówki. W sytuacji, gdy nasza krata zostanie zgubiona, można ją w każdym czasie zastrzec. Dodatkowo, przy jej użyciu istnieje opcja łatwego i szybkiego dokonywania transakcji przez Internet. Autoryzacja karty oraz realizacja naszego zamówienia następuje bardzo szybko.

Gdzie można z niej korzystać?

Kartę kredytową możesz użyć w przypadku dokonywania transakcji bezgotówkowych – w różnego rodzaju sklepach, hipermarketach, restauracjach, w Internecie, czy na stacji paliw.

Wyjazd za granicę?

Kolejną zaletą jest możliwość jej użytkowania na całym świecie. Niewątpliwie w dzisiejszych czasach jest to nasz najpewniejszy paszport. Można z niej korzystać za równo w kraju jak i za granicą. To ogromne ułatwienie w przypadku spędzania czasu poza terytorium Polski, bądź to w celach urlopowych, bądź w przypadku różnych wyjazdów służbowych. Największym udogodnieniem jest brak konieczności wymiany walut.

Dodatkowe plusy

Należy pamiętać, że banki, aby pozyskać klientów często oferują im dodatkowe profity i korzyści związane z posiadaniem i korzystaniem z karty. Należą do nich np. bezpłatne ubezpieczenia w przypadku podróży zagranicznych czy konieczność jej posiadania przy wynajmie samochodów. Bardzo często oferowane są różne rabaty na zakup paliwa, kolekcjonowanie specjalnych punktów, których wskazana ilość uprawnia do wymiany na różnorakie nagrody rzeczowe, które są objęte programem lojalnościowym, czy zwrot określonych części kwot, które przeznaczone były na zakupy spożywcze. Poza tymi standardami, możesz liczyć na usługi dodatkowe związane z posiadaniem karty – zamówić i wysłać kwiaty, dostać bilety na koncert gwiazdy, czy poprosić o zorganizowanie miłego wieczoru.

Kto może ją uzyskać?

Nie jesteś zobligowany do spełniania zbyt wygórowanych warunków. Aby otrzymać kartę kredytową, wystarczy posiadać stały dochód. Kwota naszych comiesięcznych wpływów, od jakich można ubiegać się o kartę to nawet 500 zł.

Racjonalne korzystanie z krat kredytowych według przyznanego nam limitu pozwoli poprawić płynność finansową naszego budżetu domowego. Jest to niewątpliwie bardzo przyjazne narzędzie, które ułatwia codzienne życie. Nie masz przy sobie gotówki? Żaden problem! Karta, pozwoli Ci na dokonanie transakcji czy zakup potrzebnych przedmiotów. Ponad, to zapewnia nie tylko prestiż, ale i bezpieczeństwo.

 

adm

Przeczytaj także

2015-04-03 10:55:53 +0200

W maju 2016 r. wydano 87,7 tys. kart kredytowych na łączną kwotę limitów 399,5 mln zł. Stanowi to spadek o 14,3% w ujęciu liczbowym i o 6,2% w ujęciu wartościowym, w porównaniu do maja 2015 r. Od...

Wiecie, że istnieją cztery rodzaje kart kredytowych? Na rynku są dostępne karty wypukłe (embasowane), karty z paskiem magnetycznym, karty chipowe oraz hybrydowe. Każde z nich różnią się od siebie...